Вадим Дмитрович Крищенко народився 1 квітня 1935 року в Житомирі у родині вчителів. Закінчив факультет журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Він – Народний артист України (2007), заслужений працівник культури (1985), заслужений діяч мистецтв України (1995), член Національної Спілки письменників України з 1972 року, лауреат літературно-мистецьких премій імені Івана Нечуя-Левицького, імені Андрія Малишка та імені Дмитра Луценка. Автор 50  поетичних збірок та близько 1000 пісень, кавалер багатьох державних нагород – орденів Ярослава Мудрого V ступеня, повний кавалер ордена “За заслуги”, ордена Трудового Червоного Прапора, найвищої київської відзнаки “Знак Пошани”, найвищих нагород Української православної церкви – ордена Андрія Первозванного та ордена Святого Володимира,  найвищої відзнаки громадських організацій – Лицар Вітчизни та  багатьох інших.
     В 2015 В.Д.Крищенка нагороджено Почесною грамотою Верховної Ради України. Йому неодноразово присуджувалося звання “Кращий поет-пісняр України”, багато разів ставав переможцем престижних конкурсів та фестивалів сучасної української пісні (детальніше ця інформація на сторінці НАГОРОДИ, ВІДЗНАКИ).
     Вадим Крищенко – автор сценаріїв багатьох відомих мистецьких заходів, зокрема, унікального театрально-пісенного дійства “Десять Господніх заповідей”, Його авторські концерти неодноразово відбувались не лише в Національному палаці мистецтв “Україна”, але й у престижних залах багатьох міст України за участю кращих виконавців вітчизняної сцени.
      Зараз В.Д.Крищенко є професором кафедри культурології Національнго університету біоресурсів і природокористування України, почесним Доктором Київського університету  технологій та дизайну.
    В м.Житомирі, де народився поет , і де закінчував школу № 23 (нині гімназія)  у 2011 році відкрито музей-поетичну світлицю В.Д.Крищенка, а в селі Глибочок Баранівського району Житомирської області. де пройшло дитинство поета, вулицю, де він жив  (тоді носила ім”я  С.Будьонного), переіменовано на вулицю імені Вадима Крищенка.

     У жовтні 2017 в Житомирському обласному літературному музеї Житомир, вул.Київська, 45)  за сприяння місцевих меценатів родини Козлових відкрито залу з експозицією, що присвячена життю і творчості поета. Експозиція, присвячена життю і творчості Вадима Крищенка.Житомир” , а відеосюжет про урочисте відкриття експозиції дивіться на офіційному каналі поета у ютубі за посиланням: Урочисте відкриття експозиції, присвяченої творчості В.Крищенка,2017″

                          У розділі ПРОЗА можна ознайомитися з твором В.Д.Крищенка “Замість автобіографії”.